English

O agenciji

 



  vremevodevarstvo okoljanaravapodnebne spremembepotresizrak
ARSO > narava > zavarovana območja
Narava

Širša zavarovana območja

IMELETO ZAVAROVANJAPOVRŠINA (ha)
Narodni parki
Triglavski narodni park1981, 201083982
Regijski parki
Kozjanski park198120760
Notranjski regijski park200222282
Regijski park Škocjanske jame1996401
Krajinski parki
Beka - soteska Glinščice z dolino Griža, ponornimi jamami in arheološkimi lokalitetami Lorencom in grad nad Botačem1992 265
Boč - Plešivec1990886
Golte19871132
Južni in zahodni obronki Nanosa19872167
Južni obronki Trnovskega gozda19851041
Južni obronki Trnovskega gozda19873509
Krajinski park Boč-Donačka gora19922147
Krajinski park Drava19922175
Krajinski park Goričko200346268
Krajinski park Jareninski dol1992469
Krajinski park Jeruzalemsko - Ormoške gorice19921911
Krajinski park Kamenščak - Hrastovec1992848
Krajinski park Kolpa1998, 20064332
Krajinski park kopališča Banovci1976meja ni znana
Krajinski park Kum19962232
Krajinski park Lahinja1988259
Krajinski park Ljubljansko barje200813505
Krajinski park ljutomerski ribniki in jeruzalemske gorice19761346
Krajinski park Mariborsko jezero1992200
Krajinski park Mrzlica1996149
Krajinski park Negova in Negovsko jezero1967177
Krajinski park Pivška presihajoča jezera201413781
Krajinski park Ponikovski kras19981769
Krajinski park Rački ribniki - Požeg1992459
Krajinski park Radensko polje20121497
Krajinski park Strunjan1990, 2004429
Krajinski park Štatenberg1991, 1992285
Krajinski park Šturmovec1979215
Krajinski park vrtine in kopališča v Moravcih1976meja ni znana
Krajinski park Žabljek1992175
Logarska dolina19872431
Mašun196987
Nanos - južna in zahodna pobočja z vrhovi Pleše, Grmade in Ture1984484
Planina-območje, Planinsko polje, Planinska jama, Markova jama v Nartu, Škratovka, Izviri v Malnih, Unška koliševka1984617
Polhograjski dolomiti197411608
Rakova kotlina pri Rakeku (Rakov Škocjan)1949124
Ribnik Vrbje z zaledjem200866
Robanov Kot1950, 19871447
Sečoveljske soline1990, 2001721
Spominski park revolucionanih tradicij občine Domžale1984446
Spominski park Udin Boršt19851754
Štanjel1951, 199229
Tivoli, Rožnik in Šišenski hrib1984,2015460
Topla19661529
Zajčja dobrava197365
Zgornja Idrijca19934474

Kontakt

Agencija RS za okolje
Vojkova 1b
1000 Ljubljana, Slovenija
Tel: +386 (0)1 4784 000
Fax: +386 (0)1 4784 052
gp.arso@gov.si

Izpostavljene vsebine

Generalni direktor
Novice
Strateški dokumenti
Katalog informacij javnega značaja
Obvestila
Razpisi
Javna naznanila

 

Okoljski znaki
EU sofinancira
Laboratorij
Knjižnica
Uradne ure
Kje smo

Povezave

Vlada Republike Slovenije
Ministrstva
Vladne službe
Državni zbor
E-uprava
© Agencija Republike Slovenije za okolje
Omejitev odgovornosti
O spletnih straneh ARSO